ВСТИГАЙ З ДІТЬМИ. ЯК ОРГАНІЗУВАТИ СВІТЛО В ДИТЯЧІЙ КІМНАТІ.

У дитячій кімнаті не буває дрібниць, адже в ній зростає і розвивається маленька людина. Від оточення залежить багато чого: психологічний комфорт, здоров’я, навчання. Важливу роль відіграє і те, як в кімнаті організоване світлення, які світильники обрані, чи подобаються вони малюкові. І в цій справі є багато своїх тонкощів. У нашій статті – найважливіші «так» і «ні» для дитячої кімнати.

ТАК! Використанню декількох джерел світла.

Одна-єдина люстра в дитячій – злочин проти хорошого зору. Тому при облаштуванні кімнати потрібно обов’язково поєднувати загальне світло і локальні прилади. Для робочого столу потрібна настільна лампа з комфортним світлом, яке не блимає, що не є тьмяним або сліпучим, у ліжку – приліжковий світильник або нічник (щоб малюк не боявся темряви, а от читати лежачи не рекомендується), світло потрібне скрізь, де займається і грає дитина . Тому в дитячій кімнаті особливо зручні світильники, які можна повертати в різні боки, щоб освітити потрібне місце. Для створення комфортної атмосфери велике значення мають лампочки. Для підлогових, настінних і стельових приладів найкраще підходять біле тепле світло, яким світять лампочки з маркуванням 2700 К на упаковці. А ось для настільних ламп, навпаки, підходить холодне світло (6400К або 6000 К). Вважається, що воно краще допомагає концентрації уваги, яка так необхідна під час виконання домашніх завдань. Кращий варіант – світлодіодні лампочки, вони дають найкомфортніше і природне освітлення: не блимають, світять рівномірним світлом .Служать дуже довго, а значить, не перегорають в самий непідходящий момент.

НІ! Світлу в очі і різким тіням.

Щоб в кімнаті не було небезпечних для зору тіней і контрастів, потрібне рівномірне освітлення. Для комфортного освітлення використовуйте більше одного джерела світла одночасно і завжди залишайте увімкненим стельове світло. Для комфортного освітлення основні прилади повинні бути розміщені зверху і з обох сторін. Коли малюк збирає конструктор на підлозі, освітіть це місце відразу декількома світильниками з різних сторін – тіні згладяться, і світло буде приємним для очей. Особливо зручно, якщо прилади забезпечені регуляторами з можливістю корегування яскравості – тоді загальне «фонове» освітлення можна трохи приглушити, коли воно відіграє другорядну роль. Постарайтеся зробити так, щоб лампочки не світили прямо в очі. З будь-якого місця в кімнаті дитина повинна бачити світильник, але не лампочку всередині нього. З тієї ж причини для загального освітлення рекомендовані світильники, що дають м’яке розсіяне світло, в яких лампочка «захована» в плафоні або світить на стелю. Те ж стосується настільної лампи: звертайте увагу, щоб світло від неї було спрямоване виключно на стіл. І пам’ятайте про важливе табу: ніяких глянцевих поверхонь, що створюють небезпечні для очей відблиски. Краще, якщо підлога, стеля і меблі в кімнаті будуть матовими, що не відбивають світло.

ТАК! Сонячному світлу.

Так як сонячне світло «відповідає» за біоритми, а значить, психологічний комфорт і самопочуття, особливо важливо, щоб малюк не відчував в ньому недоліки. Найправильніший варіант – вікна на схід і на південний схід. Так дитина буде прокидатися зі сходом сонця, а не в темряві, а значить, його пробудження буде природним. Крім того, фахівці рекомендують обов’язково розміщувати письмовий стіл біля вікна: з лівого боку, якщо дитина правша, і з правого, якщо лівша. Правда, не варто впадати в крайнощі. Cонця не повинно бути занадто багато: прямі промені стомлюють очі. Щоб зробити світло м’яким і розсіяним, використовуйте тюль і штори з напівпрозорих тканин. Інша крайність – коли сонця, навпаки, недостатньо. У напівтемряві похмурих днів навіть активні діти стають напівсонними, млявими і примхливими. При найменшому відчутті дискомфорту вмикайте світло, щоб зробити обстановку життєрадісною.

Природне світло особливо важливе в місці для навчання та отримання знань.

НІ! Нічним жахам.

Для багатьох дітей ніч – час стресу: вони залишаються одні в темній кімнаті. Швидше за все, це тимчасове явище, пов’язане з етапом дорослішання. Допоможіть своїй дитині пережити цей непростий період. Використовуйте дитячі нічники. Як правило, вони створені у вигляді милої іграшки і мають кілька режимів: більш яскраве світло дозволяє читати на ніч і таким чином налаштувати дитину  на сон, більш розсіяне тепле світло м’яко підсвічує кімнату вночі, щоб малюк відчував себе у безпеці. Хорошим прикладом дитячого світильника є нічник-няня MyBuddy, розробленого Philips, є ще третій режим – регулюючий сон. На будильнику світяться символи сонця і місяця. Якщо дитина прокинулася невчасно, то місяць на животику MyBuddy підкаже, що вставати рано і треба ще поспати. А коли він бачить на будильнику сонечко, то малюк зрозуміє, що настав день і прийшов час для ігор.

ТАК! Світильникам, які розвивають фантазію.

Світильники в дитячій – це більше, ніж просто світло . Навіть звичайні гірлянди, якщо прикрасити ними стіни і двері, створять у малюка відчуття чарівництва і затишку, яке, може, він буде пам’ятати все життя. Виберіть лампу, яка приносить радість дитині, тим більше, що вибір світильників сьогодні дуже великий. Це може бути лампа у вигляді улюбленого героя і навіть світильник, який змінює кольори. Наприклад, прилади Philips з серії LivingColors можуть фарбувати стіни мільйонами різних кольорів і прекрасно підходять для того, щоб створити настрій для ігор. Якого кольору вода в «океані», по якій пливе дерев’яний кораблик? Який колір підходить для читання казки на ніч? Куди направити світло? Як прикрасити кімнату? Дайте відчути дитині, як важлива для вас його думка. Нехай малюк стане повноправним учасником оформлення своєї кімнати. Візьміть його з собою в магазин, виберіть світильник разом, а заодно розкажіть, які лампи збережуть зір і допоможуть краще справлятися із завданнями. Можливо, це подіє краще, ніж десять нагадувань, що читати в темряві шкідливо.

НІ! Дротам і кришталю.

Тендітні бра, кришталеві люстри – все це не підходить для дитячої. Справа навіть не в тому, що вони можуть швидко прийти в непридатність. Справа в безпеці. Вибирайте стійкі світильники і не ставте їх в небезпечних місцях, де дитина може легко збити лампу. І обов’язково зверніть увагу на дроти. Краще, якщо проводів не буде видно зовсім, а якщо це неможливо, закріпіть їх, щоб вони не плуталися під ногами. Зручність – це дуже важливо. Нехай дитина має можливість самостійно вимикати і вмикати світло скрізь, повертати і «налаштовувати» лампи, але без ризику травмуватись або щось зачепити.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.