Стиль еклектика в інтер’єрі

Стиль еклектика в інтер’єрі – сучасний стиль, який поєднує, що змішує і поєднує в собі різні напрямки в дизайні. Цей стиль не вимагає певних правил і не має будь-яких обмежень.

Рідко можна знайти справжнього шанувальника того чи іншого конкретного стилю. Найчастіше і, як правило, стилі змішуються. І чим сильніше вони змішуються, тим більше модно і стильно виглядає приміщення. Стильове єдність інтер’єрного простору Вашої оселі, будь це будинок або квартира, так само необхідно і значимо, як і зовнішній вигляд людини. Щоб зберегти в сімейний бюджет, час, нерви, необхідно заздалегідь вивчити і проаналізувати стилі дизайну інтер’єрів. Для вибору власного стилю для свого інтер’єру, необхідно звернутися за допомогою професійного дизайнера або вивчити питання самостійно. У дизайнерському агентстві пропонують готові проекти, серед яких можна підібрати приблизну основу для Вашого майбутнього інтер’єру. При цьому виникає питання, як вибрати з усього того, що пропонують, як розібратися в істинної цінності свого рішення?

Бажаючим вивчити це питання самостійно в будь-якому випадку, чи будете Ви звертатися до дизайнера чи ні, необхідно ознайомитися з різними сайтами на цю тему в інтернеті. Це цікавий екскурс, який дозволить Вам трохи розібратися в мозаїці стилів, починаючи від респектабельної класики ( “Інтер’єр квартири в стилі модерн”, “Квартира в стилі бароко”, Стиль рококо в інтер’єрі “,” Дизайн в стилі ампір “і ін.), до найсучасніших, авангардних і ультрамодних стилів ( “Квартира в стилі мінімалізм”, “Дизайн квартир в стилі хай-тек”, “Екологічний стиль”, “Дизайн в стилі лофт” та ін.).

Фахівці попереджають про те, при розробці дизайнерського проекту слід враховувати загальну вартість ремонту. Вартість ремонту багато в чому залежить від обраного стилю. Зараз все більше людей вибирають стиль еклектика, тобто змішання стилів, але до змішання стилів потрібно підходити акуратно: дуже тонка грань між еклектикою і несмаком.

Що таке еклектика?

На противагу усталеним законам традиційних стилів еклектика пропонує певну свободу у формуванні навколишнього простору, в підборі різних предметів, деталей та аксесуарів. Тому спочатку, коли стиль еклектика став набирати силу, послідовників стилю еклектика критикували за поганий смак і відсутність індивідуальності. Але, незважаючи на критику, з часом стиль еклектика в дизайні інтер’єру довів своє право на існування. В наш час, коли змішуються такі різні самобутні культури різних країн і народів, саме стиль еклектика привертає до себе пильну увагу багатьох людей своїми оригінальними рішеннями і своєрідною красою.

Еклектика в архітектурі

З розвитком дизайну в інтер’єрі стиль еклектика придбав власні, відмінні від інших стилів риси. Це наявність пластичних форм, велика кількість текстилю, безліч декоративних елементів і аксесуарів. У Вашому інтер’єрі можуть бути штучки з різних кінців світу, які, так чи інакше, нагадують про культури Західних, Східних та Середземноморських країн. Актуальним і модним стало все, що було комфортним і красивим в інтер’єрах різних епох і країн. еклектика в інтер’єрі – це синтез різних історичних стилів інтер’єрів, об’єднаних архітектурою пластики, кольором, текстурою, фактурою, декором. Стало дуже модним з’єднувати стилі західні і східні, класичні та ультрамодні. Таким чином, створюється абсолютно новий тип інтер’єру.

Поєднання сучасної стилістики з історією минулого – головна риса еклектики. У Вашій квартирі одночасно може стояти сучасні м’які меблі і старовинні предмети побуту. У стилі еклектика важливі дрібні деталі і предмети, які об’єднують різні речі в інтер’єрі. Кожна річ у Вашому домі, що має свою історію, спогади – це частина життя господарів. Тому не поспішайте викидати всі старі речі. У Вашому новому інтер’єрі, можливо, знайдеться і для них відповідне місце.

Якщо Ви подорожуєте по світу і привозите сувеніри з різних країн, то їх можна грамотно вписати в дизайн інтер’єру. Це додасть своєрідний декоративний характер Вашому дизайну. У будинку в стилі еклектика можуть співіснувати твори найрізноманітнішого живопису або графіки. Ваш будинок можуть прикрасити не тільки твори стародавніх майстрів, а й подарунки друзів або навіть власних живописних робіт, створених руками господарів або їхніх дітей. Стиль еклектика з’єднує не поєднувані елементи декору і незвичайні предмети побуту. Це – вітражі, японські тканини, батік, ковані меблі, мозаїка, ткані килими, картини, вироби з дерева та кераміки, статуетки та пластичні фігури, різні барельєфи і різьблені скрині, декоративні подушки і оформлені в картини вишивки. Стиль еклектика не має ніяких обмежень: кожен може привносити щось нове і своє в цей стиль інтер’єру. Але в будь-якому випадку стиль еклектика підходить людям сучасним, а значить, сміливим і нестандартно мислячим.

Поєднання і змішання стилів, створення єдиного образу з предметів різних епох – робота, що вимагає творчого підходу і певних знань, а головне, тонкого художнього чуття. Розрізнені за своєю тематикою предмети повинні об’єднуватися якоїсь єдиної системою загальних ознак. Це може бути об’єднання предметів за кольором, за силуетом, з пластики або схожим візерунку. Речі можуть бути найрізноманітнішими, але їх вибір не повинен бути випадковим. В результаті великий ризик – отримати безглузде нагромадження предметів.

Крім того, при створенні дизайн квартири у Львові в стилі еклектика необхідно дотримуватися певних принципів і правил. Вибирайте нейтральний загальний фон, який повинен об’єднувати різні предмети, інакше простір почне «розпадатися». Великі предмети інтер’єру не повинні бути занадто яскравими. Найнесподіваніший результат дає поєднання різних текстур і поверхонь. Вираження індивідуальності – ось головне завдання і кінцева мета стилю еклектика в інтер’єрі.

Сьогодні стиль еклектика привертає увагу не тільки своєю нестандартністю і оригінальністю, але і гармонійністю сполучень. Багато сучасні дизайнери прийшли до висновку, що популярність стилю еклектика згодом спричинить формування нового єдиного напрямку в дизайні, заснованого на поєднанні різних стилістичних типів.

Характерні особливості стилю еклектика:

– Підлоги з набірного паркету;

– Дивани м’яких форм з індійськими покривалами, декоративними подушками і килимами;

– Ліпнина та інші декоративні елементи в оформленні стін і стель;

– Тканинні шпалери, драпірування на дверях;

– Поєднання «густих» складок, драпіровок, наявність стрічок, шнурів в шторах;

– Оббивка з візерунками, пластичні форми ніжок, різьблені спинки крісел;

– Пластична стилістика в меблів з історичними асоціаціями;

– Позолочені елементи на рамах дзеркал і картин;

– Люстри зі скла або позолоченого дерева;

– Дрібні елементи декору: стрази, рюші, пір’я;

– Поєднання різних фактур і текстур: глянцеві і матові, атласні і оксамитові поверхні.

Стиль еклектика в інтер’єрі можна вважати найлегшим стилем в сенсі його втілення і реалізації.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.