Стиль арт-деко в інтер’єрі

У Парижі ще в 1925 р відбулася виставка під такою оригінальною назвою, як Exposition Internationale des Arts Decoratifs et Industriels Modernes. Головним її завданням було показати всьому світу, що місто навіть після Першої світової війни залишається першим в області моди, всі новинки, оригінальні ідеї народжуються саме тут. На той час на виставці показали різні предмети розкоші, оригінальні меблі, прикраси для кімнат, тобто все, що підійде для оформлення дизайну приміщень. Ця подія була представлено суспільству, як стиль арт-деко, який поступово став популярний у всьому світі.

Арт-деко можна вважати продовжувачем Ар нуво, який існував трохи раніше. Хоча багато фахівців стверджують, що стиль існував ще в 1920 році. До 1930 років його стали використовувати вже в Америці. Стиль арт-деко став використовуватися в інтер’єрах тільки після виставки, яка пройшла в Парижі. Великий вплив на нього мало американське мистецтво, кубізм і ті ідеї, які бурхливо розвивалися в XX в.

 

Більшість прихильників декоративного мистецтва не сприймають все, що створюється промисловим шляхом. Вони Отта перевагу тільки ексклюзивним предметів, різних оригінальним прикрасам. Ось чому рідкісні матеріали та роботи так дорого цінуються. На особливому місці знаходяться шкіра зебри, змії, ящірки, крокодила. Крім того, в арт-деко присутні екзотична деревина, наприклад, абаш, абеновое дерево, Айпе. Можуть в роботах використовувати вироби з кованого заліза, сталі, алюмінію, емалі, незвичайного скла.

 

Створюючи дизайн в стилі арт-деко, часто використовуються такі аксесуари, як етнічні вироби з Африки, Єгипту чи Китаю, тобто має бути щось дивовижне, що є в цих країнах. Інтер’єр може бути і в класичному, і в елегантному, і з експресивному або емоційному стилі. Головним правилом в оформленні залишається помітність, розкіш, креативність.

 

Арт-деко тільки тоді можна назвати чудовим, коли присутні не тільки ексклюзивні матеріали, але насичені, соковиті кольори, різноманітність. Зазвичай фахівці, які займаються оформлення кімнат, рекомендують використовувати не менше трьох кольорів. Це дозволить приміщенню виглядати просто чудово, разюче. Наприклад, часто застосовується такий варіант: чорно-білий контраст на стінах із золотим орнаментом. До цього можна додати хромовану меблі з блискучими відтінками.

 

В інтер’єрі квартири в стилі арт-деко повинні бути присутніми прямі і ламані лінії, зберігається точність в пропорціях. Для цього стилю характерні залишаються овали, зигзаги, африканські маски, вертикальні лінії, окружності, трикутники, китайські віяла, подіуми, округлі кути.

 

Освітлення організовується наступним чином. Люстри або світильники повинні мати велику кількість ламп, при цьому їх потужність тільки різна використовується. З матового скла створюються абажури або торшери, які дозволяють розсіювати світло. Таким чином, вдається створити атмосферу загадковості, але зберегти затишок і частки розкоші.

 

Так, багато людей можуть сказати, що стиль арт-деко в чому орієнтується на минуле, але варто зауважити, що ознаки розкоші все одно зберігаються. Комбіновані напрямки зі сфери мистецтв легко поєднуються в житло або іншому типі приміщень. Так, арт-деко – буржуазний стиль, але не застарілий. Саме з його допомогою можна створити оригінальний і розкішний інтер’єр приміщення. Варто звернути увагу, що в багатьох випадках дизайн кімнат має незакінчені риси, композиції. Его можна застосовувати в ресторанах або кафе, адже ексклюзив завжди цінується відвідувачами. Раніше за допомогою арт-деко будувалися театри, готелі, різні палаци, так цей стиль стали ще називати «Ritz». Тепер арт-деко можна використовувати для власного житла.

 

Не варто дивуватися, якщо в інтер’єрі з’являться африканські, східні мотиви. При цьому старина може оригінально поєднуватися з сучасними елементами декору. Наприклад, одночасно присутність неокласичних форм, граціозності, плавності, витонченості. Кімната повинна зі звичайної житлової площі перетворитися в щось вишукане і неповторне.

У минулому столітті стиль арт-деко став активно розвивати в Європі. У ньому використовуються дорогі натуральні матеріали. Непогано якщо з’явиться в кімнатах плазмовий телевізор, відмінна акустична апаратура або домашній кінотеатр. Мармурові плити можуть поєднуватися з дерев’яними меблями для кухні, яка буде мати кубічну форму. Для повного доповнення можна придбати курильний набір, кальян, вигнуті крісла.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.