ПОХМУРІ ХМАРИ: ЯК «ПОДРУЖИТИСЯ» З ТЕМНИМ ЛАМІНАТОМ?

Колірна гама в інтер’єрі – воістину справа смаку. Але як не крути, а підлогове покриття темного відтінку, особливо з натурального дерева або імітуюче його, виглядає особливо ефектно. Це прийом, який неодмінно подарує вашому житлу  розкішний вигляд. На які переваги і недоліки такої підлоги варто звернути увагу?

Чим гарна темна підлога.

Якщо абстрагуватися від деревини, до темної гами можна віднести безліч кольорів: це і колір темного шоколаду, і темні відтінки  сірого, і сам пан чорний. Темний ламінат в інтер’єрі квартири подарує приміщенню глибину і теплоту, а також атмосферу розкоші і тонкого, майже класичного смаку. Підлога, оздоблена темним ламінатом буде виглядати досить екстравагантно, але послужить прекрасним обрамленням для сучасного стильного інтер’єру. Хоча спокійно та затишно він теж може виглядати: прикладом послужить майже будь-яка спальня з темним ламінатом. Темні відтінки сірого холодніші, але в цьому їх принадність: вони чудово розслабляють психіку, надають інтер’єру нотку відчуженості та можуть бути  відмінним варіантом  для любителів стриманого скандинавського дизайну.

Від вибору відтінку для темних підлог безпосередньо залежить атмосфера всього інтер’єрного простору. Їх об’єднує одна аксіома – темне підлогове покриття в інтер’єрі майже завжди виглядає дорожче світлого, а в бюжетному сенсі, всупереч міфам, не надто відрізняється затратністю. Так що головне – правильно підкреслити його красу. На що звернути увагу, вибираючи темну підлогу?

Дизайн кімнати з темним підлоговим покриттям має істотний недолік – це маркість: звичайно, на темній поверхні сліди від брудного взуття, шар пилу або плями видно виразніше, ніж на світлій. Виходом з такої ситуації стане регулярне вологе прибирання або придбання. Кімната з темним ламінатом більш вибаглива щодо дизайну і підбору меблів та декоративних елементів. Іноді досить помилитися з парою відтінків, і інтер’єр втратить свою гармонійність, тому з підбором кольорів і аксесуарів варто бути дуже уважними. З чим поєднувати темний ламінат або паркет? Якщо вам хочеться незримо підкреслити темну підлогу в інтер’єрі, але не робити з неї головний акцент всього приміщення, то для стін і меблів використовуйте нейтральні кремові, світло-сірі, молочні відтінки, залежно від теплоти кольору, обраного для підлоги.

У компанії з темною підлогою добре виглядають натуральні матеріали і тканини – бавовна, шовк, льон, вовна. По-перше, за рахунок все тієї ж нейтральної кольорової гами, а по-друге, завдяки чарівності простоти, яка на контрасті неодмінно підкреслить шляхетність темного підлогового покриття.

Темні підлоги можна дуже вигідно підкреслити шляхом використання інших темних акцентів в інтер’єрі. Це можуть бути віконні рами, вази, рамки для фото або орнамент на текстилі.

Постарайтеся дотримуватись так званого правила «триєдності» кольору. Воно стверджує, що в інтер’єрі повинно бути використано не більше трьох акцентних кольорів. Темна підлога в будь-якому випадку візьме на себе роль одного з них, тому щоб не зіпсувати благородне враження, яке вона справляє, не переборщіть з рештою палітри. Правило актуальне  для будь-якої зони квартири, будь то вітальня з темним ламінатом, спальня, коридор або кухня.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.