Інтер’єр в стилі прованс

Прованс – історичний регіон Франції розташований на півдні країни. Всі характерні риси цього регіону знайшли своє відображення в стилі прованс: вузенькі вулички невеликих приморських міст, море, сонце. Стиль прованс виділяється гамою, в якій преобладаю пастельні тони, світлої «повітряної» меблями, квіткові візерунки і велика кількість невеликих штучок з фарфору та кераміки.

Подивимося детальніше на основні елементи інтер’єру

Стиль прованс передбачає хороше природне освітлення, що і визначає відмова від шпалер на користь фарбування стін. Колір стін і підлоги витримується в основному в світлих, іноді штучно вицвілих, тонах. Меблі в такому стилі грає важливу декоративну роль. Вона повинна виглядати старою, при цьому може мати як натуральний колір дерева (світлих порід) так і фарбованої. Для досягнення необхідного ефекту меблі найчастіше штучно состаривают, додаючи потертості і подряпини. Особливо цінується дійсно антикварні меблі. Кольори в основному молочних відтінків, різьбленим деталям це надає деяку «легкість». Зупинимося детальніше на колірній палітрі, що використовується в стилі прованс. Це білий, бежевий, оливковий кольори, колір лаванди або морської хвилі. Необхідно уникати яскравих відтінків, створюючи ілюзію вицвілого кольору. Така палітра відповідає природним квітам, характерним для південної французької провінції. В оформленні потрібно обов’язково підкреслити прибережне розташування Провансу, особливо це стосується ванної кімнати. Це можна зробити, використовуючи дрібні штучки на морську тематику. Варто також відзначити велику кількість квіткової тематики в декоруванні приміщень. Посуд (бажано глиняна) і текстиль не обходяться без квіткових малюнків і орнаментів. Також вважається обов’язковим присутність кімнатних рослин і живих квітів. В оформленні інтер’єру присутня велика кількість кованих елементів, в чорно-білій гамі. Вона повинна бути ажурною і тонко виконаною. Зазвичай кованими бувають вішалки, спинки ліжок, рамки для фотографій.

В цілому дизайн, витриманий в стилі прованс, підходить більше для оформлення інтер’єру приватного будинку, де буде достатньо простору і світла втілення всіх вимог стилістики. Тим часом окремі елементи цілком вдало можна застосовувати і при оформленні квартир, знаходячи вдалі поєднання кольору, меблів і декору.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.