дизайн інтер'єру вітальні

Дизайн вітальні: особливості, ідеї, стилі

Серцем кожної квартири або апартаментів, приватного будинку чи заміського котеджу є вітальня. Тому при створенні інтер’єру ця кімната потребує особливої уваги, ретельного планування і правильного вибору стилістичної бази. Функціональний та естетичний дизайн вітальні обов’язково враховує інтереси і побажання власника, трендові тенденції, а також необхідність у комфортній і затишній обстановці.

Слід зауважити, що призначення сучасних віталень може бути різноманітним – в залежності від розмірів житла ця кімната часто об’єднується з іншими зонами і використовується як їдальня, кабінет або спальня. Сьогодні пропонується безліч варіантів проектування, що дозволяють насолоджуватися красою зовнішнього вигляду, зануритися в атмосферу спокою, відчути гармонію домашнього затишку.

Класичний або неординарний стиль, в якому буде виконана вітальня, повинен залишитися актуальним не один рік. Від того, наскільки продуманим буде планування простору і оздоблення поверхонь, залежить ваш комфорт, а також тривалість періоду, у який вам не потрібно буде проводити наступний ремонт. Сучасна стилістика пропонує цікаві ідеї, запозичені з таких напрямків, як класика, хай-тек, лофт, мінімалізм, скандинавський.

Особливості сучасних віталень

При створенні сучасної вітальні доступний простір організовується відповідно до наступних базових правил, якими користуються професійні дизайнери:

· багато світла.
До кімнати надходить велика кількість денного світла, для чого встановлюються панорамні віконні отвори. Така особливість візуально розширює приміщення, дозволяє йому «дихати»;
· відсутність перегородок.
Планування вітальні потребує вільної від перестінків і ширм площі, циркуляції повітря. Виграшними варіантами для невеликих кімнат є поєднання вітальні з кухнею, що створює ілюзію збільшення загального простору;
· позбавленість від зайвих речей, захаращення площі.
Мінімалізм в меблюванні і декоруванні є найбільш популярною тенденцією в дизайні вітальні в квартирі. Предмети, які обираються для інтер’єру, повинні мати декоративне, а також функціональне навантаження. Для прикрашання використовуються оригінальні годинники, картини і постери, вази, декоративні подушки, килими;
· світлі кольори.
Стіни, стеля, підлога, виконані в світлих відтінках, допомагають візуально збільшити простір. До того ж в такому інтер’єрі можна застосовувати різноманітні контрастні акценти яскравих кольорів;
· екологічність.
Ця риса проглядається майже у всьому – меблі з фасадами, виконаними з натуральних матеріалів, оздоблення поверхонь з використанням деревини, скла, металу, коркових елементів, м’які меблі, оббивка яких виготовлена з високоякісного текстилю;
· простота і легкість догляду за меблями, оздобленням, приладами освітлення;
· наявність приладів штучного освітлення (вбудовані світильники, люстри, абажури або торшери, бра, лампи);
· наявність сучасної техніки, що гармонійно поєднана з загальним інтер’єром обраного стилю.

Правильне комбінування перелічених особливостей є кращою основою для дизайну вітальні будь-якого розміру. Також при професійному підході запланований бюджет розподіляється максимально раціонально, виключає зайві витрати на непотрібні речі.

Інтер’єр сучасної вітальні з поєднанням функціональних зон

Часто дизайн вітальні для невеликих квартир і будинків підбирається таким чином, щоб реалізувати функціональність кімнат різного призначення. Тому крім місця, у якому можна відпочивати, вітальня може включати зони під робочий кабінет, прийом їжі, а також для сну. В цьому випадку слід грамотно розмістити складові оформлення, уникаючи втрат вільного простору.

Кімнату, що поєднує одразу кілька зон, називають студією. Такий формат дизайну не втрачає популярності останні роки і допомагає створити світле і просторе приміщення, що вдало з’єднує кілька сегментів інтер’єрного оформлення. Для цього прибираються зайві стіни чи перегородки, виконується оптимальне планування.

Поєднання вітальні і кухні

При поєднанні кімнат кухні і вітальні можна створити додаткову столову зону, призначену для прийому їжі. Розподілення території відбувається з використанням меблів, освітлення, покриття для підлоги. Наприклад, при однаковому оздобленні інтер’єру розташування обіднього столу позначає зону для трапези, а гарний килим – це місце, на якому може бути встановлений диван для відпочинку.

Вітальня і кабінет

Якщо вам потрібно створити вдома робочий кабінет, а спеціальну кімнату для цього виділити неможливо, то рекомендується скористатися правильним плануванням вітальні. Виробники сучасних меблів пропонують безліч варіантів робочих столів, що мають зручні стільниці, місткі висувні шухляди, полички, органайзери і при цьому не потребують багато місця для розташування.

Вітальня у поєднанні зі спальнею

Зазвичай такий дизайн сучасної вітальні застосовується в однокімнатних квартирах, коли вільного простору зовсім небагато, а все одно хочеться створити домашній затишок. В такому разі обираються найзручніші розсувні меблі-трансформери, які можна використовувати у якості спального ліжка.

Найпопулярніші стильові рішення

Професійні дизайнери пропонують різноманітні стилістичні рішення, з яких ви можете обирати той інтер’єр вітальні, який більш за все відповідає вашим бажанням, потребам і особливостям самого приміщення. До найпопулярніших сучасних стилів, що тривалий час будуть залишатися актуальними, належать:

· скандинавський;
· лофт;
· класика;
· мінімалізм;
· хай тек.

Скандинавський стиль

Сучасний дизайн вітальні, виконаний в скандинавському стилі, підійде для кімнати будь-якого розміру. Особливості напрямку допомагають створити світлий і затишний простір, що забезпечує комфорт і сімейний затишок. Визначні риси вітальні у скандинавському стилі наступні:

· багато світла (природні та штучні джерела);
· великі відкриті вікна з жалюзі;
· світлі кольори оздоблення поверхонь;
· натуральні матеріали (дерево, текстиль, метал);
· яскраві акценти у вигляді крупних предметів декору (статуетки, зістарені комоди, ретро картини, постери);
· кімнатні рослини.

дизайн вітальні

Лофт

Цей напрямок тривалий час вважався «холостяцьким», але сучасні дизайнери роблять вітальні у стилі лофт більш універсальними і орієнтованими на родину. Залишаючи впізнаваний «виробничий шарм», фахівці пропонують практичні і комфортні рішення оздоблення, серед яких:

· зручні м’які меблі з оббивкою в теплих відтінках;
· затишні лампи з абажурами;
· композиції з сімейними фото, картинами;
· вовняні килими, пледи на дивані.

При цьому обов’язково одна стіна має вигляд цегляної кладки, яка може бути рідною чи суто декоративною. Також можуть додаватися креативні елементи відкритих дротів, бетонних перекриттів.

Класика

Класичний інтер’єр є виграшним для великої вітальні, у якої можна розмістити розкішні меблі, різноманітний декор, важкі штори, гобелени і килими без захаращення простору. Головні особливості вітальні, оформленої в стилі класика, це:

· дорогі меблі, які мають візерунки, різьблені елементи, шикарну оббивку з натурального текстилю;
· велика люстра, бажано з кришталевими підвісами, багатьма лампочками;
· м’який килим;
· розкішні штори на вікнах;
· велика кількість декору у вигляді торшерів, ваз, годинників, статуеток, сувенірів, свічок, скриньок для прикрас, картин у рамах;
· багате оздоблення стін, стелі, підлоги (шпалери з візерунками, декоративна штукатурка, натуральні дерев’яні панелі).

Мінімалізм

Дизайн вітальні, виконаний в мінімалізмі, відрізняється лаконічністю оздоблення, наявністю великої кількості світла і вільного простору, чіткими лініями модульних вбудованих меблів. Ще одна характерна риса стилю – відсутність предметів, які не несуть функціонального призначення. Базові кольори – це максимум 2-3 відтінки, переважно однієї гами.

Хай тек

Цей різновид оформлення вітальні підійде тим, хто цінує інноваційні тенденції, віддає перевагу футуристичним меблям. Хай тек потребує гладких поверхонь, прямих ліній, відсутності великої кількості декору. Популярні кольори – класичні чорний і білий. При цьому стиль має оригінальні акценти, які робляться за допомогою включення в інтер’єр яскравого кольору чи якогось предмету – унікальних меблів, арт-композицій, текстилю.

Колірна гама кімнати: виграшні варіанти

Щоб інтер’єр вітальні відповідав призначенню кімнати, допомагав створенню домашнього затишку і підтримував рівень максимального комфорту, слід звернути увагу на правильність вибору кольорів.

Біла вітальня

Обирається для невеликих просторів, які за допомогою оздоблення в білий колір візуально розширюються. При цьому, якщо до кімнати будуть надходити і відбиватися від світлих стін сонячні промені, то приміщення буде ще більше наповнюватися приємним світлом. Щоб виключити виникнення ефекту стерильності, дизайнери пропонують поєднувати білий колір з його теплими відтінками, а також робити яскравий акцент.

Сірі відтінки

Строгість, лаконічність – це риси, які надає вітальні оформлення в сірих кольорах. Слід зауважити, що саме сірий прекрасно поєднується з зеленим, синім, червоним, жовтим та навіть рожевим.

Холодні тони

Якщо ви віддаєте перевагу холодним тонам (синій, темно-блакитний, фіолетовий, темно-зелений), то такий колір підійде для вітальні, що має велику площу. Для підтримки затишку атмосфери рекомендується застосовувати меблі, що мають дерев’яні фасади або оббивку, вироблену з натурального текстилю.

Яскравість кольорової гами

Зовсім не обов’язково робити вітальню у витриманих світлих або холодних кольорах. Сучасні дизайнери пропонують цікаві варіанти оформлення вітальні в яскравих і сміливих кольорах.

1. Червоний.
Цей колір може бути використано для фарбування однієї зі стін, в якості кольору оббивки дивану, штор або для створення оригінального декору;
2. Жовтий.
Це колір сонця, який завжди заряджає позитивним настроєм і життєвою енергією. Крім того, жовтий добре поєднується з багатьма іншими кольорами – чорним, коричневим, синім, сірим, білим;
3. Помаранчевий.
Вважається, що помаранчевий – це колір щастя. Такий відтінок надає кімнаті теплоти і затишку, заспокоює. Може використовуватись для оздоблення поверхонь чи декорування;
4. Фуксія.
Сміливий колір, який розвіює нудьгу, одноманітність, вносить в життя яскравість і палкість. В такому відтінку можна обирати меблі чи оздоблення стіни. Слід з акуратністю дотримуватися пропорцій, тому що надлишок фуксії може провокувати виникнення почуття втоми чи дратівливості;
5. Салатовий.
Цей колір має такі популярні і приємні для очей відтінки, як м’ятний, фісташковий, оливковий, ментоловий. Салатовими можна зробити стіни, замовити у цьому відтінку меблі, картини.

вітальня в будинку

Елементи декору вітальні сучасного стилю

Сучасна вітальня – це зазвичай поєднання кількох стилів. Якщо оздоблення виконане в нейтральних чи кольорах, то завжди потрібно зробити акцент і це можуть бути саме елементи правильно підібраного декору:

· різнокольорові подушки;
· вази;
· годинники;
· картини, великі фотографії, постери;
· статуетки;
· освітлювальні прилади (торшери, абажури, підвісні чи настільні лампи); · килими, гобелени;
· кімнатні рослини в оригінальних горшках;
· арт-композиції та багато іншого.

Обрання освітлення

Важливою частиною дизайну вітальні є освітлення – природне, що поступає в кімнату через вікна та штучне, яке створюється за допомогою різноманітних світильників. Щоб візуально збільшити маленький простір, потрібно подбати про велику кількість світла і для цього можна використовувати:

· панорамні вікна, що не закриваються важкими шторами;
· вбудовані точкові світильники по периметру стелі;
· бра, лампи, торшери;
· люстри;
· світлодіодні стрічки.

Крім розширення простору прилади освітлення застосовуються для зонування кімнати. Такий прийом є виграшним, коли вітальня поєднується з кухнею, робочим кабінетом. Тож, насправді, існує безліч варіантів зробити будь-яку вітальню красивою, функціональною, затишною. Використовуючи правильне планування, зручні меблі і оригінальний декор, можна створити сучасний і практичний дизайн в індивідуальному виконанні, що буде відображати ваші мрії і відповідати всім потребам.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.