Кожен наш день починається і закінчується з ванної кімнати. Тому вдале оформлення цього приміщення, комплектація високоякісною сантехнікою і меблями – це важливі фактори, що створюють максимальний комфорт, затишну атмосферу. Якщо ви обираєте дизайн ванної кімнати, то неодмінно враховуйте індивідуальні особливості приміщення, загальну площу, наявність вікон, а також власні побажання і поради кваліфікованих фахівців.
Виконати дизайн інтер’єру ванної кімнати пропонується у різноманітних стилях – все залежить від смаку і бюджетних можливостей замовника. Ваша ванна може набути будь-якого вигляду за допомогою досвідчених дизайнерів. Модні тенденції, класичні варіанти – все це може бути реалізовано на професійному рівні. Згідно з усіма вашими уподобаннями будуть застосовані оптимальні кольори для обробки поверхонь, обрані відповідні меблі, сантехнічні прилади і аксесуари.

Якщо це буде декор і дизайн ванної кімнати з великою площею, то звичайний санвузол легко перетвориться на повноцінний СПА-салон. У разі створення інтер’єрного оформлення для маленьких кімнат будуть застосовані відповідні найкращі рішення для зручного розташування необхідних сантехнічних елементів і меблів, а також для візуального розширення невеличкого простору за рахунок кольорової гами, комбінації текстур, вибору освітлення.
Перед тим, як замовляти дизайн ванної кімнати, слід визначитися з наступним:
-
- в якому стилі і кольорі ви бажаєте бачити це приміщення;
- скільки осіб будуть користуватися ванною кожного дня (дорослі, діти);
- чи буде це окрема ванна або суміщений санвузол;
- які меблі, техніка потрібні для ідеальної зручності;
- яким оздоблювальним матеріалам ви надаєте перевагу.
Сучасний дизайн ванної кімнати
Обираючи сучасний дизайн ванної кімнати, звертайте увагу на такі особливості цього стилістичного направлення:
-
- найбільш вигідне використання зонування і функціонального розділення простору;
- кольорова гама обирається така, щоб гармонізувала з предметами інтер’єру;
- для розширення вільного простору використовується сантехніка, що вбудовується в стіни, вбудовані меблі (підвісні унітази і раковини, кутові гідромасажні ванни, компактні душові кабіни, біде, пральні машинки, вбудовані шафи та ін.).
Які є варіанти дизайну ванної кімнати?
Популярністю користуються різноманітні напрямки – мінімалізм, східний стиль, класика, лофт, скандинавський стиль, модерн, хай-тек. Головне – це реалізувати мрію замовника, щоб приміщення відповідало образу життя, індивідуальному смаку та перетворилося на зручне місце отримання заряду бадьорості вранці та розслаблення і відпочинку ввечері.
Якщо ванна сумісна з туалетом
Іноді ванну з туалетом об’єднують навмисно, щоб розширити загальний простір. Вигідними варіантами планування при цьому є:
-
- встановлення ванної в ширину та розташування вбудованих меблів уздовж однієї стіни;
- компенсування браку простору внаслідок встановлення великого дзеркала;
- використання світлої кольорової гами.
Кутова ванна
Встановлення кутової ванни економить простір, дозволяє встановити в кімнаті пральну машинку. Якщо приміщення невелике, ванна в куті заміняє душову кабіну чи прямокутну овальну ванну. Можна обирати об’ємну кутову ванну овальної, квадратної або вигнутої форми.
Душова кабінка
Інтер’єр маленької ванної кімнати можна виконати в світлих кольорах для розширення простору. Використання душової кабінки – це збільшення функціональності та, при постійному догляді, відсутність грибка на стінах. Обрати душову кабінку можна будь-якої форми – кутову чи прямокутну і зробити її центральним акцентом інтер’єру. Як бонус – суттєве збільшення простору для розміщення меблів, аксесуарів.
Кольори для ванної кімнати
Сучасний дизайн ванної кімнати – це безліч варіантів, які здатні перетворити в життя всі ваші забаганки. Найчастіше використовуються наступні версії кольорової палітри:
-
- Біла. Класичний та безпрограшний варіант білого кольору в інтер’єрі для великого або маленького простору;
- Чорна. Благородний колір, який підходить для відтворення розкішних інтер’єрів на великих площах. Якщо обирати чорний для маленької ванни, то така помилка суттєво зменшить простір;
- Червона. Бадьорий і енергійний колір, який відповідає смакам активної і цілеспрямованої людини;
- Жовта, помаранчева – сонячні забарвлення щастя, щоі покращують настрій, наповнюють енергією на весь день;
- Коричнева. Модна гамма з безліччю цікавих відтінків – венге, шоколадний, теракотовий, цегляний;
- Синя. Палітра синіх кольорів заспокоює, створює затишну атмосферу для розслаблення, відпочинку.
Дизайнерське оздоблення поверхонь
Обираючи майбутній інтер’єр ванної кімнати, слід надати багато уваги матеріалам для оздоблення поверхонь. При цьому необхідно врахувати такі фактори:
-
- надмірна вологість, постійне утворення конденсату сприяють появленню грибка, плісняви. Оздоблювальні матеріали повинні мати підвищену стійкість до вологості, перепаду температур;
- підлога має бути виконана з протиковзних матеріалів, щоб забезпечувати зручність, безпечність володаря під час використання ванної кімнати;
- металеві елементи меблів, сантехніки, аксесуарів повинні бути виконані з високоякісних сплавів, стійких до корозії.
Якими матеріалами можна прикрасити стіни у ванній кімнаті?
Популярністю користуються такі варіанти:
-
- керамічна плитка;
- натуральний або штучний камінь;
- водостійкі ПВХ-панелі, що імітують різні текстури (деревину, камінь, цеглу, плитку, шкіру);
- деревина, оброблена спеціальними захисними составами і стійка до води, грибка, високих температур (дуб, кедр, бук, модрина та ін.);
-
- фарба з спеціальними властивостями (акрилова, латексна, силіконова, силікатна);
- декоративна штукатурка, що легко миється, може мати будь-який колір, різну текстуру;
- антиударне скло – ідеальний варіант для відтворення сучасних стилів в інтер’єрі. Скляні поверхні можуть бути прозорими, з фотодруком, однотонні чи багатобарвні, глянцеві, матові та рельєфні;
- метал. Зазвичай використовується у поєднанні з деревиною, каменем. Є вологостійким, протипожежним, довговічним і міцним.
Освітлення
Щоб дизайнерський інтер’єр ванної кімнати в квартирі був найбільш зручним, слід належним чином підібрати освітлення, використовуючи:
- стельові прожектори;
- настінні бра;
- світлодіодні смуги для підсвічування поверхонь, меблів;
- світильники біля дзеркал.
При цьому необхідно уникати розповсюджених помилок:
-
- однієї точки освітлення завжди не вистачає для комфортного використання ванної кімнати;
- якщо душова кабінка з фіранкою або непрозорими дверцятами, то світло потрібно забезпечити всередині;
- встановлення прожекторів над ванною може бути шкідливим для очей;
- якщо підсвітка монтується в стелі безпосередньо над дзеркалом, то світильники відкидають тіні на обличчя, ускладнюючи нанесення чи змиття макіяжу, гоління.
Бажаєте створити інтер’єр ванної кімнати з максимальною зручністю, оптимальним використанням простору і ваших можливостей? Тоді звертайтеся до нашої студії «HG Design» за професійною допомогою. Досвідчені дизайнери і архітектори розроблять дизайн проект, що буде повністю відповідати вашим потребам і забаганкам, зможе реалізувати мрії і забезпечити кімнаті найбільш тривалий термін збереження краси і цілісності.