Екодизайн в інтер’єрі

Екодизайн – новий тренд або природна потреба сучасної людини?

Приставка «еко» сьогодні як ніколи актуальна. Прагнення втомлених від штучності і високого темпу життя людей наблизитися до природи, жити більш натуральної і щирою життям, знайшло своє відображення і в сучасному дизайні.

Вперше з’явившись, термін «екодизайн» використовувався для інтер’єрів, створених із застосуванням натуральних і придатних до повторної переробки матеріалів. Але виявилося, що потреби сучасної людини набагато ширше, і багато передових дизайнерські агентства стали розглядати екологічність матеріалів лише як один з аспектів екодизайну. Так, співробітники московської студії «Арт-лабіринт», що працює як раз в цьому напрямку дизайну, під екологічністю розуміють створення якісної атмосфери для замовника, зближення його з природою і з самим собою.

Керівник студії Тетяна Хлопенко в своїх інтерв’ю підкреслює, що дизайн інтер’єру житлового приміщення повинен, в першу чергу, враховувати особу замовника, його потреби, звички, ритуали відпочинку і роботи. І тільки після детального вивчення всіх зазначених вище аспектів можна приступати до створення інтер’єру квартири або будинку. У студії навіть була розроблена власна технологія «розумного дизайну», що визначає кожен етап взаємодії дизайнера і замовника з метою врахувати абсолютно все «дрібниці», з яких потім складається відчуття комфорту і спокою в будинку.

Отже, давайте подивимося на екодизайн ширшим поглядом. Уявімо, що необхідно створити такий простір у власному житлі, в якому б кожен предмет інтер’єру, кожна деталь сприяли відпочинку і розслаблення. Яким вимогам такий інтер’єр повинен відповідати? Відповісти на це питання нам допоможе Олексій Кулевацкій, провідний дизайнер студії «Арт-Лабіринт»

Він пропонує в першу чергу врахувати такі умови, як:

– Відсутність в інтер’єрі зайвих речей, які будуть дратувати. – Використання в інтер’єрі меблів, виготовленої виключно на замовлення.

– Застосування натуральних оздоблювальних матеріалів, а також матеріалів, які придатні для вторинної переробки. Олексій підкреслює, що, в першу чергу, екодизайн – це екологія розуму, а потім вже турбота про використання чистих натуральних матеріалів.

В якійсь мірі, говорить він, екодизайн можна порівняти з йогою, яка об’єднує душу, розум і тіло з вищою свідомістю, з енергетикою людини. Розглядаючи екодизайн в цьому ключі, ми виходимо за рамки «просто дизайну». Ми вже говоримо про стиль життя, спосіб мислити і сприймати навколишній світ. Переходячи від теорії до практики, давайте подивимося, з яких «цеглинок» складається інтер’єр в стилі «еко».

Для прикладу візьмемо вітальню. Стандартне планування вітальні зазвичай передбачає зону ТВ з обіднім столом. Але вивчаючи особливості життя і звичок замовника, дизайнер може з’ясувати, що саме в вітальні господар вважав за краще б читати вечорами, а також планувати майбутній робочий день, використовуючи ноутбук.

Отже, в вітальні з’являються нові зони: бібліотека з самостійним світлом, полками і затишним кріслом, а також невеликий робочий куточок, де буде зручно попрацювати з планами на день прийдешній. Ніяких зайвих речей – порошаться сервізів або предметів, які шкода викинути. Меблі виготовлені на замовлення, в ній передбачені місця для зберігання часто використовуваних предметів – пульта, підставки під ноутбук, улюблених книг і журналів і навіть очок замовника. В інтер’єрі тільки ті предмети, якими люди дійсно будуть користуватися, і арт-об’єкти. І, звичайно, в цьому будинку немає місця гіпсокартону або ламінату. Використання такого походу – це простий шлях зробити своє життя більш простою і зручною, вважають в «Арт-Лабіринт». А почати ви можете вже сьогодні, прибравши з дому старі запорошені речі, роздарував друзям книги, що не читаєте. Живіть красиво, живіть екологічно!

Залишити відповідь

Your email address will not be published.